Firma

  Terminarz

  Kontakt

  Oferta

  Info ogólne

  Info poufne

  Brama SMS

  Przydatne linki

  Przyjazne linki

  Praktyczne rady

  Komentarze



Praktyczne rady - Zakładka IV


Regulamin

Proszę o przyjęcie następujących zasad dotyczących.
1. Wprowadzania faktur VAT do rejestru sprzedaży. Biuro przyjmuje, że obowiązek podatkowy w zakresie podatku VAT w transporcie ładunków, spedycji i przeładunku powstaje z chwilą otrzymania części lub całości zapłaty nie póŸniej niż 30. dnia, licząc od dnia wykonania usługi, za który przyjmuje się dzień wynikający z listu przewozowego CMR lub innego równorzędnego dokumentu potwierdzającego przewóz towaru, który to dzień powinien być zapisany jako data sprzedaży. W przypadku rozbieżności między tymi datami przyjmuje się datę sprzedaży określoną przez wystawiającego faktury. Jest to zgodne z artykułem 19 ustęp 13 punkt 2 a, b oraz ustęp 15 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług Dz. U. Nr 54 poz.535 z pózniejszymi zmianami.

Oświadczam, że jeżeli zapłata nastąpi wcześniej niż 30. dnia od dnia wykonania usługi będę podłączać pod faktury VAT dokumenty zapłaty.

2. Wyrażam zgodę na zmianę stawki "0", na nie podlega opodatkowaniu VAT i odwrotnie dla potrzeb obliczenia podstawy opodatkowania VAT bez konsultacji ze mną w przypadku oczywistych błędów na wystawionych prze mnie fakturach VAT.

3. W przypadku wystawienia faktury posiadającej NIP EU wystawiający zobowiązany jest do sprawdzenia czy podany NIP UE kontrahenta zagranicznego jest ważny w momencie wystawienia faktury.

4. W przypadku wystawionych faktur dla kontrahenta z polskim NIP biuro przyjmuje, że faktury zostały wystawione w PLN. W przypadku wystawienia faktur posiadających NIP EU lub wystawionych dla innych kontrahentów nie krajowych biuro przyjmuje walutę, którą przelicza na PLN zgodnie z przepisami.
Czyli do podatku VAT przyjmuje kurs z dnia wystawienia faktury, natomiast do podatku dochodowego kurs z dnia poprzedzającego dzień sprzedaży ( określony jak w punkcie 1 niniejszego regulaminu ).

5. W przypadku faktur zakupu dokonanych za granicą , nabywca przeliczy je na PLN. Posługując się pieczątką o następującej treści: Przyjęto kurs ....... z dnia ....... Tabela ....... . nr ....... .
= ....... PLN podpis .......
Biuro przyjmie tę kwotę do księgi przychodów i rozchodów w wartości brutto, przyjmując, że podatnik nie wystąpił o zwrot podatku do urzędu skarbowego w UE wyznaczonego do zwrotu podatku nabywcom z krajów członkowskich.